İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Xiaomi SU7 Geliyor! Elektrikli Araba Tutkunlarına Müjde!

Xiaomi SU7 Geliyor! Elektrikli Araba Tutkunlarına Müjde! Dünya genelinde birçok insan tarafından bilinen markalardan biri olan Xiaomi, 28 Aralık tarihinde Pekin’de gerçekleştirilen lansmanla Xiaomi SU7 elektrikli araba serisini duyurdu.

Xiaomi SU7
Xiaomi SU7

Tesla‘ya rakip olabileceği düşünülen SU7, 3 farklı seri ile piyasaya çıkacak. İşte yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler;

Uyarı : Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir ve belirli bir düzeyde eksiklik veya yanlışlık içerebilir. Bu konuya dair daha detaylı bilgi için lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.

Xiaomi SU7 Geliyor! Elektrikli Araba Tutkunlarına Müjde!

Xiaomi SU7, HyperOs yazılım üzerinden çalışan yenilikçi bir elektrikli araba. Ayrıca Xiaomi’nin elektrikli araç piyasasındaki ilk adımı. 28 Aralık tarihinde gerçekleştirilen etkinlikte Xiaomi’nin yaptığı açıklama ile tanıtılan SU7, 3 farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Daha şimdiden kimi elektrikli araba tutkununu heyecanlandıran SU7’nin modelleri ise SU7, SU7 Pro ve SU7 Max şeklinde. Üstelik SU7, özellikleriyle dikkat de çekiyor. İşte detaylar;

Xiaomi SU7 Elektrikli Araba
Xiaomi SU7 Elektrikli Araba

Teknolojinin zaman içindeki hızlı gelişimi hayatımızın her noktasında kendisini gösteriyor. Birçok normal araba modelinin yanı sıra artık günümüzde elektrikli otomobiller de dikkat çekmeye başladı. Dünya çapında tanınan birçok markanın yanında şimdi bir de Xiaomi SU7’nin çıkacak olması kimi bireyleri heyecanlandırmış durumda.

SU7, Beijing Automotive Industry Holding Co. Ltd (BAIC) iş birliğiyle Çin’de üretilecek. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 3 farklı modelle piyasaya çıkacak olan SU7’nin renkleri ise şu şekilde; (aqua blue, mineral grey ve verdant green)

Peki dikkatleri üzerine çeken SU7’nin özellikleri nelerdir? Gelin hep birlikte bu sorunun cevabına bakalım;

Xiaomi SU7 Özellikleri

Xiaomi SU7 özellikleri genel hatlarıyla şu şekilde;

Xiaomi SU7 Özellikleri
Xiaomi SU7 Özellikleri
  • Gelişmiş lidar tabanlı otonum sürüş özelliği ile donatılmış olan SU7, kendi kendine park etme ve uyarlanabilir hız sabitleyici bulunuyor.
  • HyperOS işletim sistemi üzerinde çalışarak akıllı ve bağlantılı bir sürüş deneyimi sunuyor.
  • 2 farklı pil seçeneği ile piyasaya sürülecek olan SU7’nin giriş seviyesindeki modellerinde BYD’nin 73,6 kWh lityum demir fosfat (LFP) pili yer alırken üst modellerinde ise CATL’nin 101 kWh CTB pil paketi bulunuyor.
  • Ayrıca elde ettiğimiz bilgiye göre tek şarjla 800 km menzile ulaşabiliyor. (Xiaomi’nin yaptığı açıklamaya göre şirket, ilerleyen zamanda 150 kWh pil kapasiteli yeni V8 versiyonunu da piyasaya sürmeyi hedefliyor.)
  • Xiaomi SU7, tek motorlu ve çift motorlu olmak üzere iki farklı güç aktarma sistemi seçeneği ile de dikkat çekiyor. Tek motorlu versiyonu ile 295 beygir gücünde ve saatte 210 km hıza ulaşabilirken, çift motorlu versiyonu ile 664 beygir gücünde ve saatte 265 km hıza ulaşabiliyor.

Sizce daha şimdiden dikkat çeken SU7’nin özellikleri nasıl? Düşüncelerinizi mutlaka aşağıdaki yorum kısmında belirtiniz. (Teşekkürler)

SU7’nin fiyatı ise henüz belli değil. Ancak ilerleyen zamanda Türkiye fiyatının 1 milyon Türk Lirası‘ndan fazla olacağını düşünüyoruz. Tabi ki de bu sadece bir tahmin tüm süreç nasıl işler ve en nihayetinde fiyat ne olur bilemiyoruz. Tahminlerinizi bekliyoruz.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Disney Plus Üyelik Ücretleri 2024

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir