İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Kripto Borsaları

Türk Kripto Borsaları, dünya çapında birçok insan öyle ya da böyle kripto paralar hakkında mutlaka bir şeyler duymuştur. Herhangi bir alanda yatırım yapmak istemeniz halinde de kripto dünyasında yatırım yapmak ve bu alanda para kazanmak gibi bazı düşüncelere de kapılmış olduğunuzu düşünmekteyiz. Bu tarz bir düşüncenizin olması halinde pek doğal olarak kafanızda bazı sorular belirebilir. ”Kripto Nedir?”, ”Coin Ne Demek?”, ”Kripto Nasıl Alınır?”, ”Kripto Borsaları Hangileridir?”, ”En İyi Kripto Borsaları Hangisi?”, ”En Güvenilir Kripto Borsası Hangisi?”, ”Türk Kripto Borsası Var Mı?”, ”En İyi Türk Kripto Borsası Hangisidir?” gibi ve daha birçok soru ortaya çıkması halinde kafanızı karıştırabilir. İşte bu makalemiz bu sorular içerisinde Türk Kripto Borsaları üzerine yazılmış bir makaledir. Gelin hep birlikte bazı Türk Kripto Borsalarını yakından tanıyalım.

Türk Kripto Borsaları
Türk Kripto Borsaları

Türk Kripto Borsaları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kripto dünyasında yatırım yapmak istediğiniz anda kafanızda belirebilecek birçok sorunun içinden yerli kripto borsalarına dair olan soru veya sorulara cevap vermek amacıyla yapmış olduğumuz bazı araştırmaları sizlere sunmak istiyoruz. Hazırsanız başlayalım?

Dünya genelinde birçok kripto borsası olmasına rağmen yatırımcılar pek doğal olarak yaşadıkları ülkede kurulmuş olan ve herhangi bir olumsuzluk yaşanması halinde yasal yollarla iletişim kurabileceği bir borsada yatırım yapmak istemektedir. Tabi ki de aynı zamanda yatırım yapmak istedikleri alan kriptolar üzerine olduğu için pek de güvenemeyen yatırımcılar özellikle de hem kendi ülkelerinde bulunan hem de en iyi ve güvenilir olanı tercih edebilmektedir. Bu durumun yanı sıra dünya çapında birçok yatırımcıya hizmet eden borsaları da seçenler olabilmektedir. Örneğin : Binance vb.

Aşağıdaki liste ise internet ortamında yapmış olduğumuz araştırma neticesinde ulaştığımız Türk Kripto Borsalarıdır. İşte listemiz;

Uyarı : Liste sıralaması gelişi güzel olarak yapılmıştır. Borsaların sıralaması herhangi bir avantaj veya dezavantaj durumuyla ilgili değildir. Ayrıca bahsi geçen borsalara dair elde ettiğimiz bilgiler eksik veya yanlış olabilir. Bunun yanı sıra sunduğumuz bilgiler güncel olmayabilir. Bu yüzden mutlaka farklı kaynaklara da başvurunuz. (Kriptolar ve ekonomi üzerine detaylı bir bilgi birikiminizin olmaması halinde araştırma yapmadan asla bu sektöre yatırım yapmayınız.)

Yerli Kripto Borsaları
Yerli Kripto Borsaları
 1. Paribu
 2. BtcTurk
 3. Bitexen
 4. Bitci
 5. Felixo
 6. Bitlo
 7. BitTurk
 8. Narkasa
 9. Koinim
 10. Icrypex
 11. Binance TR

Binance normalde Türk Kripto Borsası değildir ancak TR versiyonu bulunmaktadır. Ayrıca bu lisede yer alan borsalar dışında başka borsaların varlığı da söz konusu olabilir. Lütfen farklı kaynaklara da başvurunuz.

Listede yer alan borsalara dair araştırma yapmanız en doğru davranış biçimi olacaktır.

En İyi Türk Kripto Borsası Hangisidir?

En İyi Türk Kripto Borsası
En İyi Türk Kripto Borsası

Bu konuda kesin bir şey söylemek maalesef mümkün değildir. Çünkü her yatırımcı söz konusu borsalarda yaşamış olduğu deneyime göre eleştiri yapmaktadır. Bu durumun yanı sıra önemli olan bir diğer husus da yasal süreçler ve ilgili borsanın güvenilirliğidir. En nihayetinde maddi bir yatırım yaptığınızdan ötürü tüm birikiminizin çalınmasını veya kısacası yok olmasını istemezsiniz. Listede sunmuş olduğumuz borsalar hakkında maalesef detaylı bir bilgimiz bulunmamaktadır. Birçok kaynağı dikkatlice araştırıp nihai kararınızı vermeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra kripto paralar ve bu tür dijital süreçler hakkında da detaylıca araştırma yapmanız yerinde olacaktır.

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Instagram Takipçi Hilesi

Sonuç olarak Türk Kripto Para Borsalarına dair yapmış olduğumuz araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgilerin bir kısmı bu şekildedir. Olası bir yatırım durumunda kar etmeniz dileğiyle…

İlk yorum yapan siz olun

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir