İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sihirli Şehir Filmi (City of Ember)

Sihirli Şehir filmi, bir macera, dram ve aile filminin tanıtımı ile karşınızdayız. 2008 yapımı bu film, bir aksilik olmaması halinde 1 Eylül 2023 tarihinde Netflix’te yayınlanacak. Bizim amacımız ise sizlere filmle dair olabildiğince detaylı bilgi vermek. Hadi gelin hep birlikte filmin detaylarına bakalım.

Sihirli Şehir Filmi

Sihirli Şehir filmi izlemek için Netflix’te üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Lütfen sadece yasal yollardan izleyiniz.

Sihirli Şehir Filmi Fragman İzle, Konusu, Yorumlar Ve Oyuncu Kadrosu

Filmin yönetmen koltuğunda Gil Kenan oturuyor. Senaristler ise Caroline Thompson ve Jeanne Duprau‘dur. Orijinal adı City of Ember olan ve bu film, tür olarak macera filmi, dram filmi ve aile filmi olarak geçmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi 1 Eylül 2023 tarihinde Netflix isimli platformda yayınlanacak. Filmin yapım yılı ise 2008. Ayrıca bu film Jeanne DuPrau‘nun ”The City of Ember” isimli kitabından uyarlanmıştır.

Macera filmleri Türkiye’de oldukça sevilen film türlerindendir. Tabi ki de dram ve aile filmleri de öyle… Bakalım izlemeniz halinde neler düşüneceksiniz?

Filmin genel detayları;

Yönetmen : Gil Kenan
Senarist : Caroline Thompson, Jeanne Duprau
Oyuncular : Saoirse Ronan, David Ryall, Harry Treadaway, Bill Murray, Mary Kay Place…
Tür : Macera Filmleri, Dram Filmleri, Aile Filmleri
Yıl ve Süre : 2008 – 1 saat 30 dakika
Yayın Tarihi : 1 Eylül 2023 (Netflix)
Menşei : Amerika Birleşik Devletleri
Yapımcı Şirket : Playtone, Walden Media

Filme dair görseller;

Sihirli Şehir Filmi Konusu

Filmin konusuna dair yapmış olduğumuz araştırma neticesinde şu bilgilere ulaşmış bulunmaktayız;

Ember isimli bir şehir pırıl pırıl ışıldamaktadır ve şehrin tutkulu ve hırslı bir başkanı vardır. Bu çılgın adam, gelecek nesiller için muazzam bir ışık dünyası yaratmıştır. Fakat bir gün Ember şehrinin en güçlü ve önemli jeneratörü arızalanır. Kenti aydınlatmakta olan tüm büyük lambalar söz konusu arızadan dolayı yanıp sönmeye başlar. Bu olaydan dolayı yaşadıkları şehri kurtarmak isteyen iki işgüzar genç, zamana karşı yarışmaya başlar ve kentin gizli saklı tüm sırlarını öğrenmek adına ipuçlarını kovalar. Bu iki gencin amacı tüm şehrin ışıkları sonsuza dek gitmeden, şehirde yaşayan insanların kaçmalarını sağlamaktır.

Görmüş olduğunuz üzere filmi konusu bu şekilde. Yine paylaştığımız fragman videosunu izleyerek de bilgi edinebilirsiniz.

Sihirli Şehir Filmi Fragman İzle

Sihirli Şehir Filmi Yorumlar

Sihirli Şehir Filmi

Filmin fragman videosunun altına atılmış olan yorumların bir kısmı ise şu şekilde; (Yorumlar otomatik çeviri sonrasında paylaşıldığı için bazı anlam kaymalarıyla karşılaşmanız söz konusu olabilir.)

 • 11 yıldır bu filmin ne olduğunu hatırlamaya çalışıyorum. 11 YIL!
 • Bu filmi daha çocukken izlediğimi hatırlıyorum. Nedense biraz travma geçirdi ve sonunda aklımda bir iz bıraktı. Uzun yıllar boyunca artık tüm hikayeyi ve hatta adının ne olduğunu hatırlayamadım. Sonra Saoirse Ronan’ın oynadığı Little Women’ı izledim. O harika bir aktris. Diğer filmlerini araştırdım çünkü onu Hanna ve The Lovely Bones’da da gördüğümü hatırlıyorum. Pek çok harika filmde rol aldı. Ve listede City of Ember’ı gördüm. Ve bunun çocukluğumdaki o film olduğunu anladım. Ve bunu tekrar izlemek çok nostaljik hissettirdi.
 • Kitaba bayıldım ama bu fragman size doğrudan “Çıkmaları gereken bir yer altı şehri” demesine gerçekten kızdım. Kitabın, şehrin kökenleri hakkında, kelimenin tam anlamıyla yeraltına inşa edildiğini unuttukları noktaya kadar pek çok belirsiz gizemi olduğunu hatırlıyorum ve bunun ortaya çıkmasından bir süre önceydi. Bu fragman, izleyicilerle birlikte onu keşfeden karakterlerin gizemini ve macerasını vurgulamak yerine, bariz bir şekilde hemen size fırlatıyor.
 • RandomHouse için çalışan bir iş danışmanıydım. 10 yaşındaki kızımla paylaşmam için bana kitap (basım öncesi) verildi. Biz onu sevdik. Çıktığında sert kapaklı versiyonunu aldım ve tekrar okudum… birkaç yıl sonra ciltsiz bir kitap aldım ve tekrar okudum. Hareketi sinemalarda gördüm. DVD’yi bir yıl sonra satın aldı. Kızımla bağlantı kurmanın güzel bir yoluydu… çok güçlü bir hikaye. Bu hikaye ve Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, His Dark Materials ve Dune aracılığıyla kızımla büyüdüğümü hissettim. Önemli değerler hakkında konuşmanızı sağlayan güçlü hikayeler. Bir yetişkin olarak bunu okuyun veya çocuğunuzla birlikte izleyin. Ancak bazı çok zor soruları yanıtlamaya hazır olun.
 • Bu filmi sevdim! Orta yaşlarımda izledim. Yine de kitabı hiç okumadım … neden olabilir ama kendi başına sağlam bir film. Eleştirmenlerin neden panladığını bilmiyorum
 • On yıldır aradığım bu filmi bulduğum için ne kadar duygulandığımı söylersem, kesinlikle hafife almış olurum.
 • Horton Hears a Who DVD’mde bu filmin fragmanını defalarca izlediğimi ve çok ilgimi çektiğini hatırlıyorum. O yaz, kasabamın sineması onu ücretsiz bir matine filmi olarak gösterdi ve ben ona gittim ve çok sevdim. Daha sonra birkaç kez de kiraladım. Bir yerde bir kopyasını bulursam kesinlikle DVD’sini satın alır ve tekrar izlerim.
 • Bunu 5. sınıfta okudum ve 5 yıl sonra hala ne kadar harika bir kitap olduğunu düşünüyorum.
 • Aman tanrım bu film benim en büyük çocukluk anılarımdan biridir. Bugün itibariyle 15 yaşındayım ama bunu izleyerek geçirdiğim cumartesi gecelerini asla geçirmeyeceğim.
 • Bu film çok güzeldi, kitap da! Ondan da sevdiğim bu steam punk havasını alıyorum!

İnternet ortamında filme dair daha birçok yorum bulmak mümkün. Lütfen sizler de film hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında belirterek, bu konuda arayış içerisinde olan insanlara fayda sağlamaya çalışınız. (Teşekkürler.)

Sihirli Şehir Filmi Oyuncu Kadrosu

Filmde birçok oyuncu yer almaktadır ancak mevcut oyuncu kadrosunun bir kısmını sizlerle şu şekilde paylaşacağız;

 • Saoirse Ronan
 • David Ryall
 • Harry Treadaway
 • Bill Murray
 • Mary Kay Place

ve daha birçok oyuncu…

Filmi izlemeniz halinde büyük bir keyif almanız dileğiyle…

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Acil Teslimat Filmi

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir