İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Instagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri (20 Yöntem)

Instagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri, Instagram isimli sosyal medya platformu, dünya çapında epeyce insanın aktif olarak kullandığı platformlardan biridir. Kullanıcılar bu platformda yer edinirken, takipçi sayısının da yüksek olmasına özen gösterebilmekte. İşte tam da burada bizce en önemli unsur olduğunu düşündüğümüz organik takipçi konusuna değineceğiz. Hazırsanız başlayalım?

Instagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri
Instagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri

Instagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri

Birçok kullanıcı takipçi sayısını artırabilmek adına birçok yönteme başvurmaktadır. Şayet takipçi hilesi vb. yöntemlere de başvurulan bu platformda biz, en doğru yöntemin emek vererek, organik takipçi kasmak olduğunu düşünmekteyiz. Peki Instagram organik takipçi artırma nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeli? Yöntemleri nelerdir?

Neredeyse birçok kullanıcı pek doğal olarak içerik üretmek vb. yolları deneyerek takipçi sayısını artırmaya çalışırlar. Tabi ki de içerik üretmek önemli ancak belirli bir planlama doğrultusunda hareket etmek en doğrusudur. İşte bu makalemiz de internet ortamında yapmış olduğumuz araştırma neticesinde söz konusu planlamaya yönelik elde ettiğimiz bilgileri sunmak adına hazırlandı.

Instagram Organik Takipçi Artırma
Instagram Organik Takipçi Artırma

Uyarı : Bu makaledeki yöntemler dışında daha birçok yöntemin varlığı söz konusu olabilir. Lütfen farklı kaynaklara da başvurmayı ihmal etmeyiniz.

Instagram organik takipçi artırmak için nelere dikkat etmeli?

Öncelikle iyi bir planlama yapmalısınız. Tam olarak neyi istediğinize karar verdikten sonra bu doğrultuda iyi bir planlama yapmış olmak söz konusu takipçi biçimini elde etmek adına oldukça önemlidir. İşte dikkat edilmesi gerekenler;

 1. Tam olarak ne istediğinize karar verin. (Fenomen olmak, belirli bir sayıda takipçiye sahip topluluk sayfası biçiminde bir profil sahibi olmak, e-ticaret odaklı bir profil oluşturmak, kişisel profilinizin belirli bir takipçi sayısına ulaşmasını sağlamak vb.)
 2. Daha sonrasında hedefiniz doğrultusunda planlama yapın.
 3. Profilinizin türü ne olursa olsun çok iyi bir şekilde dizayn edin.
 4. Düzenli ve özgün içerik paylaşın.
 5. İçeriklerinizi keşfet odaklı düzenleyin. (Özgünlük, etiket vb.)
 6. Doğru bir biçimde iletişim kurun.
 7. İş birliği yapın.
 8. Bütçe planlaması yapın. (Şayet reklam verme düşüncesindeyseniz bu tür bir planlama da yapabilirsiniz.)
 9. Sabırlı olun.

Bu 9 maddeye oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Sabırlı bir biçimde doğru bir planlama kapsamında hareket etmeniz epeyce işinize yarayabilir. Günümüzde sosyal medyanın oldukça etkili olduğunu düşünürsek şayet organik takipçi kasmak pek doğal olarak bazı hedeflerinize ulaşmak konusunda yardımcı olabilir.

Instagram Organik Takipçi Kazanma
Instagram Organik Takipçi Kazanma

Yukarıdaki maddelerin yanı sıra şu detaylara da dikkat etmeniz oldukça faydalı olabilir;

 1. Oluşturacağınız profilin adı önemli bir detay. Akılda kalıcı, kısa ve olabildiğince sektöre uygun bir isim bulmanız önemli. Örneğin film kesitleri paylaşacaksanız şayet sinema, film ve dizi gibi kelimeleri içeren oldukça kısa ve akılda kalıcı bir isim bulmanız gerekmektedir.
 2. Yapacağınız paylaşımlarda kullanıcıları harekete geçirecek kelimeleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Etkileşimin artması önemli bir faktör.
 3. İçeriklerinizi paylaşacağınız zamanlamayı iyi seçmelisiniz. Bu durum hitap ettiğiniz sektöre göre bir miktar değişiklik gösterecek olsa da bu konuya dair yapacağınız kapsamlı araştırma işinize yarayacaktır.
 4. Paylaşacağınız içeriklerin kalitesine özen göstermeniz yerinde bir davranış olacaktır.
 5. İçerik üretirken teknolojinin olanaklarından faydalanmayı ihmal etmeyiniz. Günümüzde birçok program ile daha iyi içerikler üretebilirsiniz. Bu tür programlar zaman kazanmanız açısından da oldukça önemlidir. Hangi programları kullanacağınıza yönelik detaylı araştırma yaparak bilgi toplamanızı tavsiye ederiz.
 6. Diğer kullanıcılar ile iletişim kurmalısınız. Onlara doğru şekilde dokunmanız halinde size olumlu bir biçimde dönmeleri pek muhtemeldi.
 7. Instagram’ın sponsorlu reklamını denemeyi tercih edebilirsiniz. Bu konuda karar sizin ancak reklam vermeden önce araştırma yapmanız olabildiğince az ödeme yapmanız konusunda fayda sağlayabilir.
 8. Tanınmış kişilere reklam vermek de yine faydalı olabilir. Örneğin sinema üzerine açacağınız bir profilin reklamını yine aynı sektörün otoriter profillerinden (sayfalarından) birine vermeniz halinde bir miktar takipçi elde edebilirsiniz. Tabi bu konuda da kapsamlı araştırma yapmadan hareket etmeyiniz.
 9. Çekiliş düzenlemek de yine takipçi kazanmak açısından faydalı olabilir.
 10. Canlı yayın açarak, mevcut takipçilerinizle iletişim kurabilir. Yeni takipçiler kazanmak için destek talep edebilirsiniz.
 11. Düzenli hikaye paylaşımı da etkileşim açısından faydalı olabilir.

Görmüş olduğunuz üzere sizlere sunmuş olduğumuz bu 20 madde veya bir diğer deyişle 20 yöntem ile siz de Instagram organik takipçi kazanma konusuna yönelik iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Yine Muratcan İçdağ isimli bir Youtube kanalından edindiğimiz ve gömme yöntemi ile sizlere bilgi vermek amacıyla paylaştığımız şu videoyu da izleyerek Instagram organik takipçi kasma konusuna dair bilgi edinebilirsiniz. (Söz konusu videoda anlatılanlar doğru veya yanlış olabilir bu konudaki adımları lütfen dikkatlice araştırınız. Kendileriyle herhangi bir ticari bağımız asla bulunmamaktadır.)

Instagram Organik Takipçi Kasma Yöntemleri

Yukarıda yapmış olduğumuz uyarıyı tekrarlamakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Bu makaledeki yöntemlerin dışında mutlaka daha birçok yöntem olabilir veya aynı yöntemleri bizden daha iyi anlatan birileri olabilir. Bu yüzden farklı kaynaklara da başvurmanız sizlerin çıkarına olacaktır. (Makalemizde yer alan video yine sizlere farklı kaynaklardan bilgi sunabilmek adına paylaşılmıştır. Makalemizdeki 20 yöntem dışında birçok yöntemin varlığı pek doğal olarak söz konusudur.)

Şu makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Instagram Takipçi Hilesi

Tüm bilgiler internet ortamından edinilmiştir.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir yanıt yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir